Iekšdurvju apdare (laka vai krāsa) ir nodilumizturīga un atgrūž netīrumus. Durvju vērtņu un kārbu virsmas ir noturīgas pret mājas apstākļos pieejamām vielām kā, piemēram, ūdens, atspirdzinoši dzērieni, kafija, eļļa, tauki utt. Tomēr iesakām izvairīties no ilglaicīgas saskares ar dažādām vielām un iespējami drīz notīrīt netīrumus!

Ja durvis nav bojātas vai neparasti nodilušas, pietiek ar vieglu tīrīšanu ar parastu tīrīšanas līdzekli (kas nav sārmains). Lai saglabātu spīdumu, durvis var reizi gadā pēc tīrīšanas apstrādāt ar, piemēram, auto vasku. Tas atvieglina arī turpmāko tīrīšanu. Abrazīvu tīrīšanas līdzekļu un šķīdinātāju lietošana ir aizliegta.

Finierētas ārdurvis ir jātīra ar tīru sausu drānu. Ieteicams vismaz reizi gadā finierētu durvju vērtni un kārbu no jauna ieeļļot. Lietojiet šim mērķim āra apstākļiem piemērotas bezkrāsas koka eļļas (eļļojot ievērojiet eļļai pievienoto instrukciju).

Attīriet slieksni no putekļiem un smiltīm atbilstoši vajadzībai, un reizi gadā uzklājiet āra apstākļiem piemērotu bezkrāsas koka eļļu (kas neveido plēvi).

Durvju eņģes un slēdzenes eļļojiet reizi gadā vai atbilstoši vajadzībai. Vismaz reizi gadā pārbaudiet un vajadzības gadījumā pievelciet slēdzenes, eņģu un roktura stiprinājumus.

Bīdāmo durvju kopšana

Durvju virsma ir gluda un ir izturīga. Nepieciešamības gadījumā durvju vērtnes virsma jātīra ar universāliem tīrīšanas līdzekļiem. Tīrīšanai izmantojiet tīrīšanas līdzeklī samitrinātu mīkstu drānu. Pēc tam virsmu kārtīgi nosusiniet. Izvairieties no ilgstošas ķīmisku un abrazīvu vielu ietekmes uz virsmu. Durvis ir krāsotas ar pusmatētu alkīda krāsu (balts NCS S 0502-Y).