Main Media
Tomija Granlunda un Annes Strandbergas jaunais mājoklis atrodas 2023. gada Lovīsas dzīvojamo māju izstādes teritorijā. Šī mājokļa dizains ir harmonisks un ar tīrām līnijām, līdz pat durvju eņģēm.

Swedoor durvis ar slēptajām eņģēm pilnveido dabas iedvesmotu mājokli Lovīsas (Loviisa) dzīvojamo māju izstādē

Dizains Gaisma Gudrs

Komercsadarbība

Tomijs Granlunds un Anne Strandberga būvē māju Lovīsā (Loviisa), kas ir Tomija dzimtā pilsēta. Pāris ir bijis kopā vairāk nekā 20 gadus un dzīvojis arī Porvo (Porvoo). Viņu trīs dēli joprojām dzīvo kopā ar vecākiem. Vecākais dēls periodiski mācās arī Vantā (Vantaa).

Ģimenes jaunā mājokļa projekts aizsākās 2022. gada pavasarī, kad Tomijs un Anna pamanīja, ka pāris gruntsgabali bija atkal pieejami iegādei gaidāmās Lovīsas dzīvojamo māju izstādes teritorijā. Viņi iesniedza pieteikumu un maija sākumā saņēma ziņu, ka viens no skaistajiem gruntsgabaliem pieder viņiem.

Laiks netika šķiests un nekavējoties sākās pārrunas ar mājas piegādātājiem. Daudzveidīgā māja „Jetta“ izrādījās ideālā izvēle, jo ģimene atlasīto modeli varēja pielāgot sev pa prātam.

Fokusā plašas un gaišas telpas

Tomijam un Annei ir pieredze remontdarbos, tomēr Karpalo ir viņu pirmais jaunas mājas būvniecības projekts. Jaunais projekts, saspringtais laika grafiks un dzīvojamo māju izstādes noteikumi lika pārim šoreiz uzticēties speciālistiem. Neskatoties uz to, Tomijs lielā mērā uzņēmās projekta vadību.

Šobrīd gruntsgabalā atrodas 225 kvadrātmetru liela divstāvu māja.

„Mums ir būtiska telpa. Vēlējāmies plašas koptelpas, kurās iespējams pavadīt laiku arī lielākā kompānijā,“ stāsta Anne.

Sadarbība ar interjera dizaina uzņēmumu VISA Interiors krāsu un mēbeļu izvēlei sākās 2022. gada septembrī.

Jaunā mājokļa krāsu palete ir harmoniska un dabas iedvesmota.

„Koptelpām, piemēram, viesistabai un priekšnamam vēlējāmies vienotu un mierīgu izskatu. Tā kā mums patīk krāsas, tad palīgtelpas, virtuve un vannasistabas ir krāsainas. Ne pārāk atturīgi, tomēr saskanīgi,“ skaidro Anne.

Daba skaisti ienāk jaunākā dēla istabā ar meža apdrukas tapetēm.

Istabās ir vairāk krāsu un rotaļīguma. Jaunākā dēla istabā var iekļūt caur brīnišķīgajām Unique 504 masīvkoka durvīm.
 

Kā stāsta interjera dizainere Isa Nīranena (Isa Niiranen), šobrīd modē ir krāsas, tumšs koks un apaļas formas un tas ir pārstāvēts arī šajā namā.

„Pašreiz izteikti modē ir zaļš un sarkans. Arī Karpalo ir izmantotas šīs krāsas kopā ar tumšām koka grīdām, kas piedod dziļumu, un populārajām apaļās formas mēbelēm,“ stāsta Isa.

Durvis harmonijā ar sienām

Arī durvis tika meklētas ar izteiktām līnijām un labu kvalitāti. Swedoor ir zināma prečzīme.

„Mūsu pašreizējam dzīvoklim ir diezgan vieglas durvis. Swedoor durvis ir ievērojami stabilākas un kvalitatīvākas. Visas iekšdurvis izvēlējāmies no Swedoor preču klāsta,“ stāsta Tomijs.

Divām austrumpusē esošajām guļamistabām ir Unique 501M masīvkoka konstrukcijas paneļdurvis ar spoguli.
 

Izvēlētās iekšdurvis ir no Swedoor ADVANCE-LINE līnijas Unique kolekcijas. Augšstāva divu austrumpusē esošo guļamistabu durvju iekšpusē ir spogulis, bet divām rietumpusē esošajām guļamistabām ir durvis ar stiklu.

Skatu uz parku un jūru var baudīt priekšnamā caur Unique 504 stikla durvīm.
 

„Istabām, kas atrodas jūras pusē, izvēlējāmies stikla durvis, lai varam redzēt caur tām. Tas sniedz papildu gaismu un vienlaikus varam baudīt skaisto skatu. Savukārt uz otru pusi esošajām guļamistabām durvis ar spoguli sniedz pārsteidzošu efektu,“ skaidro Anne.

Lai pirts daļā radītu „SPA gaisotni“, tiek izmantota dzidrināta stikla durvis Spa Lumi+. Piedevām apakšējā stāvā ar bīdāmajām durvīm no viesistabām var ērti atdalīt bibliotēku un mācību vai darba istabu.

Tomijs un Anne ir īpaši apmierināti ar augšējā stāva kopējo dizainu.

„Augšējais stāvs ir izdevies lieliski. Priekšnamā ir vairākas durvis, tomēr šī telpa šķiet mierīga. Swedoor iegādājāmies durvis un aplodas tādā pašā krāsā kā sienas, un rezultāts ir fantastisks,“ slavē Tomijs.

„Turklāt, ja durvīm nav redzamu eņģu, tas padara telpu vēl mierīgāku,“ piemetina Anne.

Augšējā stāva Unique masīvkoka konstrukcijas paneļdurvis, tostarp aplodas ir vienā tonī ar sienām.
 

Slēptās eņģes pilnveido durvis, kas saplūst ar interjera dizainu

Karpalo ir pirmais projekts Somijā, kurā izmantotas Swedoor durvis ar slēptajām eņģēm.

„No Swedoor ieradās Ismo Hītola (Ismo Hiitola), lai pastāstītu par durvju sistēmām un pieminēja, ka drīz tirgū parādīsies durvis ar slēptajām eņģēm. Laika grafiks bija saspringts, tādēļ šaubījāmies, vai tās laicīgi saņemsim. Par laimi saņēmām un, protams, tās mūs ieinteresēja,“ stāsta Tomijs.

Kad durvis ir aizvērtas, tad slēptās eņģes vispār nav redzamas. Durvīm tika izvēlēti sudrabkrāsas Stockholm durvju rokturi.
 

Bīdāmajām durvīm un vannasistabas stikla durvīm ir savi mehānismi, bet visām parējām iekšdurvīm ir slēptās eņģes.

Slēptās eņģes nemanāmi saplūst ar apkārtējo vidi.
 

„Slēptās eņģes izrādījās laba izvēle. Patiesībā arī parastās eņģes netraucē. Tomēr tas noteikti ir baudāms skats, redzot durvis bez eņģēm,“ uzskata Tomijs.

Arī Isai Nīranenai slēptās eņģes bija jaunums.

„Mūsdienīgā interjera dizainā vēlamies noslēpt visu nevajadzīgo. Slēptās eņģes nav redzamas no nevienas durvju puses un tās labi piestāv telpām, kurām tiek meklēta minimālisma pieeja,“ skaidro Isa.

Isu iespaidoja tas, kā pat durvis var atspoguļot iedzīvotāju vēlmi savās mājās radīt mierīgu atmosfēru.

„Lieliski, ka durvis var pasūtīt tādā pašā tonī kā sienas. Ja ir daudz durvju, kā tas ir Karpalo otrajā stāvā, tas ļoti palīdz, jo durvis saplūst ar apkārtējo vidi. Ja tās būtu citā krāsā, tās būtu uzkrītošākas. Galarezultāts patiešām labi izskatās. Tas man ir bijis pamācošs un iedvesmojošs projekts,“ slavē Isa.

Kad Tomijs, Anne un viņu ģimene varēs ievākties jaunajā mājoklī?

„Ļoti gaidām augustu un pārvākšanos,“ smaidot saka Anne un Tomijs.

Lovīsas dzīvojamo māju izstāde Somijā notika no 2023. gada 7. jūlija līdz 6. augustam.