Main Media

Skaņu izolējošas iekšdurvis

Dizains Gudrs Skaņu

Izvēloties īstās durvis, var būtiski ietekmēt interjeru: izveidojot piemērotu atmosfēru, līdzsvarojot telpas kompozīciju vai kontrolējot gaismas daudzumu un skatus. Izvēloties durvis, jāņem vērā arī slēptās īpašības, kuras pirmajā mirklī var pat nepamanīt. Piemēram, skaņu izolējošas durvis var būtiski mainīt jūsu ikdienas dzīvi.

Lieks troksnis negatīvi ietekmē mūsu labsajūtu, darbaspējas, miegu, komunikāciju un sociālo dzīvi, kā arī veicina ar stresu saistītu slimību rašanos. Ieteicamais trokšņa līmenis dzīvojamās telpās varētu būt zem 30 dB. Bet, piemēram, lielākā daļa parasto putekļu sūcēju, strādājot ar pilnu jaudu, rada apmēram 80 dB stipru troksni. Protams, ir liela priekšrocība, ja var aizvērt durvis un būt pārliecināts, ka telpas trokšņa līmenis ir pieņemams no veselības viedokļa, bet tikpat svarīga ir arī iespēja sevi nošķirt no sadzīves trokšņa.

SKAŅU IZOLĒJOŠAS SOUND DURVIS

Troksni slāpējošas durvis ir gudra izvēle telpām, kur trokšņa līmenis var būt augsts, vai arī, ja nepieciešams izolēt no ārpuses nākošas skaņas – piem., guļamistaba, bērnistaba, mājas birojs vai mājsaimniecības telpa.  Šādā gadījumā iesakām izvēlēties durvis no mūsu skaņu izolējošo SOUND iekšdurvju sērijas. SOUND durvju skaņas izolācijas indekss ir Rw 30 dB, tās ietilpst skaņas klasē 25 dB, kas nozīmē, ka normāla saruna otrā durvju pusē atskan vien nedaudz.

IZVĒLIES ĪSTO KĀRBU UN SLIEKSNI

Lai panāktu maksimālu trokšņa slāpēšanas līmeni, ir svarīgi zināt, ka skaņu izolējošo iekšdurvju uzstādīšanai nepieciešama kārba bez blīvējuma, jo blīvējums ir jau durvju vērtnē. Lai nodrošinātu vēlamo skaņas izolācijas līmeni, nepieciešams arī slieksnis ar pakāpienu, kas zem durvju vērtnes neatstāj ventilācijas atveri.