Main Media

Skaņu izolējošas ārdurvis — nedzīvo troksnī

Skaņu Uguns

Mājas skaņas apstākļi būtiski ietekmē tās iemītnieku labklājību. Trokšņa piesārņojums ir nopietna vides problēma visā pasaulē, kas rada veselības traucējumus, un arvien vairāk cilvēku, tostarp arī Latvijā, ir pakļauti troksnim mājās. Jau mājas būvniecības posmā ir svarīgi ņemt vērā skaņas izolāciju, taču ir iespējams uzlabot arī esošo ēku skaņas izolāciju. Lai uzlabotu dzīves kvalitāti mājās, trokšņa piesārņojumu var mazināt, mainot telpu pielietojumu atbilstoši to izvietojumam un sadalījumam ēkā un nodrošinot telpas ar skaņu izolējošām durvīm.

PIEAUGOŠS TROKŠŅA PIESĀRŅOJUMS IR BĪSTAMS VESELĪBAI UN LABSAJŪTAI 

Mūsdienu cilvēka dzīve ir aizņemta un saspringta, tāpēc klusumam un labai atpūtai mājās ir ļoti liela nozīme. Papildu skaņas mājās var traucēt atpūtai un koncentrēšanās spējai. Ilgstoša trokšņa iedarbība var izraisīt dažādas veselības problēmas, tostarp paaugstinātu asinsspiedienu, stresu un sliktu miega kvalitāti. 

Arvien vairāk cilvēku dzīvo pilsētvidē, kur troksnis ir neizbēgams. Paātrinoties urbanizācijai, palielinās arī trokšņa piesārņojums, taču no tā var izvairīties vai to samazināt, izvēloties skaņu izolējošus būvmateriālus un ailu pildījumus.

PAR MĀJAS SKAŅAS IZOLĀCIJU JĀRŪPĒJAS JAU PROJEKTĒŠANAS STADIJĀ

Ceļu un dzelzceļu būvniecība, gaisa satiksmes pieaugums un vēl blīvāka pilsētu attīstība padara mieru un klusumu par greznību.

Jau mājas projektēšanas stadijā ir svarīgi ņemt vērā trokšņa piesārņojuma novēršanu, izvēloties pareizos skaņas izolācijas materiālus un ieviešot atbilstošus risinājumus, kas nodrošina skaņas izolāciju. Būvējot privātmāju, nav vērts aizmirst par ārdurvīm ar skaņas izolāciju un daudzslāņu logu stikliem.

TROKŠŅU PIESĀRŅOJUMU VAR KONTROLĒT, IZMAINOT DURVJU UN TELPU IZVIETOJUMU 

Lai gan vislabāk par aizsardzību pret troksni ir domāt jau būvniecības posmā, iespējams uzlabot arī esošo ēku skaņas izolāciju. Trokšņa piesārņojumu var samazināt, izmainot telpu atrašanas vietas tā, lai satiksmes troksnis vismazāk traucētu miegu un atpūtu.

Iekštelpās skaņu var ierobežot, izolējot starpsienas un izvēloties, piemēram, skaņu izolējošas iekšdurvis. 

Turklāt ar trokšņa piesārņojumu var cīnīties, nomainot vecās ārdurvis pret skaņu necaurlaidīgākām ārdurvīm. Durvis un logi ir īpaši svarīgi no mājas skaņas izolācijas viedokļa. Skaņas necaurlaidīgas ārdurvis ir vienkāršāks un ātrāks veids, kā iegūt labāku skaņas izolāciju nekā logu nomaiņa. Ieguldot ārdurvīs vien var nepietikt, ja troksnis tiek pārraidīts no dažādām ēkas daļām. Tāpēc padomājiet, vai visas jūsu mājas durvis ir pietiekami hermētiskas, lai nodrošinātu skaņas izolāciju. 

ĀRDURVIS IETEKMĒ DZĪVES KVALITĀTI 20 GADU GARUMĀ

Mājai izvēlētie risinājumi ietekmēs dzīves kvalitāti līdz pat desmitiem gadu, jo vidēji ārdurvis tiek mainītas aptuveni ik pēc divdesmit gadiem. Ja ārdurvju sliktā skaņas izolācija rada traucējošu trokšņa piesārņojumu, ir diezgan ilgi jācieš, pirms pienāks laiks nomainīt durvis. Jau sākumā veikta rūpīga izvēle nodrošina veselību un komfortu daudzu gadu garumā. 

ECO ĀRDURVIS PALĪDZ KONTROLĒT TROKSNI NEATKARĪGI NO STILA 

Swedoor ECO ārdurvīm ir 92 mm bieza kokšķiedras konstrukcija, kas nodrošina labu skaņas izolāciju. ECO ārdurvju skaņas izolācijas vērtība ir ≥ Rw 30 dB. ECO konstrukcija nodrošina labāku skaņas izolāciju nekā ar EPS siltinātām ārdurvīm. ECO ārdurvis ir pieejamas visās NCS S vai RAL krāsās, un drošības un komforta paaugstināšanai ir pieejami dažādi papildu piederumi, piemēram, viedā slēdzene, drošības slēdzenes korpuss un vērtnes aizsargplāksne. 

SILENCE DURVIS AR UGUNS UN SKAŅAS IZOLĀCIJU IR IDEĀLA IZVĒLE AR AUGSTU TROKŠŅA LĪMENI VIETĀS 

Ja mājoklis atrodas, piemēram, rajonā ar lidojumu vai satiksmes trokšņiem, kā pamata durvis ieteicams izmantot SILENCE ārdurvis ar augstāku skaņas izolāciju. Maģistrālo ielu intensīvā satiksme var uz blakus esošo māju ārsienām radīt augstu, līdz pat 70-80 dB trokšņu līmeni, tādēļ trokšņa novēršanai mājokļu durvju skaņas izolācijai jābūt pietiekamai. SILENCE uguni un skaņu izolējošas durvis atbilst šai vajadzībai, jo to skaņas izolācijas vērtība ir ≥ Rw 37 dB. 

UGUNSDROŠAS DURVIS NODROŠINA EVAKUĀCIJAS LAIKU 

Ugunsdrošas durvis ar klasificētu SILENCE konstrukciju ir ne tikai labas trokšņa slāpētājas, bet tām ir arī  EI130 ugunsdrošība un S200 dūmu drošība. Ugunsgrēka gadījumā ugunsdrošās ārdurvis nodrošina 30 minūšu evakuācijas laiku.