Main Media

Vasarnīcu durvis - durvis ēkām, kur izturīgas ārdurvis nav nepieciešamas

Gudrs

Vasarnīcu durvis ir paredzētas lietošanai neapsildāmām telpām. Durvju vērtne ir siltināta, tomēr tajā nav iestrādāta metāla loksne. Tādēļ temperatūras starpība vērtnes abās pusēs nedrīkst pārsniegt 10⁰C.

Vasarnīcu tipa durvis iesakām izmatot telpām, kur parastās ārdurvis varētu būt pārāk liels un dārgs ieguldījums, piemēram, palīgēkām, šķūnītim, grilla mājai vai tamlīdzīgi. Vasarnīcu tipa durvīm ir putuplasta siltinājums, tomēr to konstrukcija nav droša pret vērpšanos un izliekšanos lielu temperatūras starpību rezultātā. Ārdurvīm šo funkciju nodrošina metāla loksne. Vasarnīcu durvis nav piemērotas apkurināmām telpām, bet ir ideāli piemērotas palīgēkām.

Arī palīgēkām, instrumentu novietnei, pirtiņai, vasaras mājai vai malkas novietnei ir jābūt kvalitatīvām un skaistām durvīm. Iesakām izvēlēties vasarnīcu tipa durvis, tās ir siltinātas un lieliski kalpos dažādiem mērķiem.

Vasarnīcu tipa durvīm ir nepieciešama beigu apstrāde. Durvju iekšpusē - neapstrādāts saplāksnis, ārpusē - neapstrādāts priedes profildēlis. Iekšējais karkass, durvju kārba un slieksnis ražots no neapstrādāta priedes koka. Pirms durvju uzstādīšanas durvju vērtne, kārba, slieksnis ir jālako, jākrāso vai jāapstrādā ar koka eļļu.

Durvis uzstādāmas zem aizsargjumta vai sienas nišā.

Vēršam uzmanību, ka durvis ar tumšāku toņu apdari ir jutīgas tiešu saules staru ietekmē, tādēļ neiesakām šādas apdares durvis uzstādīt ēku dienvidu pusē. Tumšas apdares durvis uzkarst saules staros, ekstrēma temperatūra var izraisīt durvju vērtnes izliekšanos, kas savukārt ietekmē durvju komplekta funkcionalitāti.