Main Media

Koka un finiera durvis

Dizains

Koks ir atgriezies iekštelpu interjerā uz palikšanu. Modernās mājās koku izvēlas galvenokārt dabai draudzīguma un siltuma dēļ. Mūsdienīgs dizainers pievienos mājas interjeram kvalitatīvas koka detaļas samērīgos daudzumos, tai skaitā durvis un līstes.  No koka ražotas vai ar finieri apdarinātas durvis ir vienkāršs veids, kā radīt mājās jaunu un nomierinošu atmosfēru.

Koku izvēlas daudzi zinoši un mūsdienu vērtības izceļoši iekštelpu dizaineri tā izturības, ekoloģiskuma, dabiskuma un kvalitātes dēļ. Papildus iemīļotajam baltajam interjeram cilvēki vēlas mājas ienest siltumu ar dabīgo virsmu palīdzību, un bez mēbelēm un grīdas materiāliem arvien biežāk tās ir arī durvis.

No dabīga koka ražotas vai ar finieri pārklātas durvis ir jauks veids, kā izmainīt telpas izskatu. Skaistais bērzs vai samtīgais riekstskoks ir visizplatītākā izvēle, kuru daudzveidīgā virsma būtiski atsvaidzina telpas kopējo izskatu.

Koks ir vislabākais nelielos daudzumos

Modernā interjerā koks izskatīsies vislabāk, ja tas tiks izmantots ieturēti. Var teikt, ka less is more, taču piemērots daudzums koka detaļu piešķirs telpai siltu un dabīgu noskaņu.

Koks rada mājās cienīgu un ar laiku nesaistītu sajūtu. Mūsdienīs interjera dizainers apvienos koka virsmas ar baltu, pelēku un citiem neitrāliem iemīļotiem toņiem.

Modernam dizainam lielski piestāv bērzs un ozols, bet romantiskas lauku mājas dizainā neapšaubāmi iederēsies arī riekstkoks un balti lakots vai ar melnu beici apstrādāts ozols. Dabīgie koka toņi veidos skaistu kontrastu ar baltām sienām neatkarīgi no izvēlētā stila.

Visvienkāršākais veids kā izmantot no koka ražotas vai ar finieri pārklātas durvis un līstes ir saskaņot tās ar parketu vai koka mēbelēm.

Koka virsmas nomierinošā ietekme ir pierādīta

Koka virsmu nomierinošā ietekme uz cilvēku ir zinātniski pierādīta. Dabīgais koks samazina stresu un pazemina asinsspiedienu. 

Lai panāktu nomierinošo efektu, visām virsmām nav jābūt no koka, pat nelielas koka detaļas iedarbojas nomierinoši. No koka ražotas vai ar finieri pārklātas durvis ir vienkāršs veids, kā ienest savās mājās mazu daļiņu no dabas, bet bez skujām un skudriņām.