Main Media

Baltu durvju izvēle: balts 50 nokrāsās

Dizains

Vai esat kādreiz aizdomājušies, cik grūti ir izvēlēties balto krāsu? Balts nav tikai viens tonis. Ja vēlaties baltas durvis, īstā toņa izvēle ir ļoti svarīga, taču nav viegli izdarāma.

Nereti sienas, palodzes un durvis ir dažādu toņu baltas. Balts nav tikai balts – tas ietver neskaitāmi daudz dažādus baltā toņus. Mājai piemērotu balto toni palīdzēs izvēlēties šie trīs pamatprincipi.

1. PIEVĒRSIET UZMANĪBU DETAĻĀM

Ja vēlaties visur izmantot balto, ir svarīgi, lai durvju, logu un kārbu krāsa saskanētu ar sienu krāsu. Viena toņa sistemātiska izmantošana nodrošina vienotu mājas koptēlu, novēršot sadrumstalotību. Ja vēlaties dažādību, izmantojiet to pašu toni dažādās vietās, bet mainiet spīduma pakāpi.

2. IZMANTOJIET KRĀSU TOŅU KODUS

Vizuāli var būt grūti atšķirt dažādus baltos toņus. Tādēļ labākam rezultātam izmantojiet krāsu toņu kodus. Ņemiet vērā, ka dažādiem krāsu ražotājiem var būt savs standartbaltais tonis, kas var savstarpēji atšķirties viens no otra. Bieži baltas durvis, logi un kārbas pēc noklusējuma ir krāsotas dabīgi jeb „kokvilnas“ baltā tonī, kura kods ir NCS S 0502-Y.

Swedoor durvis pēc noklusējuma ir krāsotas šajā baltajā tonī NCS S 0502-Y, tomēr pēc vēlēšanās varam piedāvāt ADVANCE sērijas durvis un kārbas vai visos NCS S krāsu paletes toņos. Viens no populārākajiem toņiem ir tīri baltais NCS S 0500-N, kas ir mūsu standarttoņu klāstā. Pirms durvju maiņas iesakām noskaidrot sienu un logu krāsu toņu kodus, lai visi elementi savstarpēji būtu saskaņoti. Ja nepieciešams, krāsu toni var pārbaudīt ar krāsu skaneri, kas nosaka krāsas sastāvu un ko izmanto arī krāsu tirgotāji.

3. SASKAŅOJIET KRĀSAS AR MĀJOKĻA KOPTĒLU

Dažas krāsas sader savā starpā labāk par citām. Ar to vajag rēķināties arī izvēloties balto toni. Ja Jūsu mājās ir daudz silto un tumšo toņu, izvēlieties dabiski balto (NCS S 0502-Y). Ja Jūsu mājās ir gaiši, neitrāli, tīri un vēsi toņi, piemērotākā izvēle būs klasiski tīri baltais tonis (NCS S 0500-N), jo dabiski baltais kopā ar šiem toņiem var šķist dzeltenīgs. Ja neesat pārliecināts par savu izvēli, vērsieties pēc palīdzības pie interjera speciālista vai celtniecības preču veikalā.

Iespējams, nemaz nevēlaties, ka viss mājokļa iekārtojums būtu balts? Paturiet prātā, ka mūsu durvis un kārbas varat iegādāties gandrīz visos NCS S krāsu toņos – no melna līdz pat gaišiem pasteļtoņiem. Izvēle ir Jūsu ziņā!