Main Media

Krāsainas ārdurvis

Dizains

Vai esat kādreiz ārzemēs apbrīnojuši turienes māju krāsainās duvis un domājuši, kādēļ pie mums ārdurvis bieži ir atturīgi baltas vai pelēkas? Tagad varat to atļauties arī sev: krāsainas durvis nāk modē. Padomājiet, kā izskatītos jūsu māja, ja tai būtu oranžas durvis. Par laimi eksistē arī vienkāršs instruments dažādu krāsu risinājumu izvērtēšanai.

Gan Ziemeļvalstīs, gan arī Latvijā tradicionāli ir bijusi cieņā skaidra un vienkārša arhitektūra. Baltai mājai lielākoties ir baltas, brūnas vai pelēkas ārdurvis. Sniegotā vai dūmakainā ziemas dienā tās neizceļas un nesniedz īpašu vizuālu baudījumu. Pēc krāsu eksperta domām Ziemeļvalstu pilsētu ainavām būtu jābūt krāsainākām. Kā izskatītos, ja jūsu ārdurvis būtu zilas kā Grieķijā? Un kādas emocijas izraisītu dzeltenas durvis? 

Norvēģu profesors Mette L’Orange , kurš specializējies uz pilsētas arhitektūru un krāsu izmantojumu, iedrošina ar krāsu palīdzību veidot kontrastus ar balto un pelēko. Ja ir pārāk liels vai neiespējams pasākums pārkrāsot visu māju, tad krāsainas durvis radīs priecīgāku atmosfēru.

“Krāsas palīdz mums parādīt savu individualitāti un stāsta par to, kas mēs esam, vai kas mēs gribētu būt. Krāsas ir būtiska daļa no mūsu ikdienas komunikācijas, piemēram, apģērba. Kādēļ gan nerunāt par sevi arī ar krāsām savās mājās?” saka L’Orange.

DZELTENAS UN ORANŽAS DURVIS UZRUNĀ – TĀS IR PIEEJAMAS ARĪ DIVKRĀSAINAS

Jeld-Wen ārdurvju ražošanas vadītāja Tara Hall atklāj, ka klienti ir sākuši arvien biežāk izmantot krāsainu durvju potenciālu.

«Ja agrāk norma bija baltas ārdurvis, tad pēdējos gados cilvēki ir uzdrošinājušies izmantot arī vistrakākos risinājumus. Arvien biežāk tiek izmantotas spilgtas krāsas durvis, piemēram, oranžas un dzeltenas. Krāsainas durvis ir rotaļīga detaļa visādi citādi modernā un minimālisma stilā ieturētā mājā,” stāsta Hall.

Durvīm nav jābūt vienā krāsā no abām pusēm. No ārpuses oranžas durvis var iekšpusē būt krāsotas maigā pasteļtonī. Tas padara durvis pieskaņotas mājas stilam. Pateicoties divkrāsu durvīm, jūs varat spēlēties ar ārdurvju krāsu, nenonākot pretrunās ar interjeru.

IZVĒLIETIES DURVJU KRĀSU PĒC SAVAS GAUMES – IZMĒĢINIET DAŽĀDAS IESPĒJAS

Krāsu eksperts L’Orange atgādina, ka krāsas izraisa spēcīgas emocijas, tādēļ durvju krāsas izvēlēšanās būtu jāsāk no tā, kas Jums liek justies labi.

"Jums būtu jāizvēlas sev apkārt krāsas, kas patīk, nevis krāsas, kas pēc kāda cita domām ir modē. Ja Jums patīk zils vai pelēks, tad nav vērts izvēlēties sarkanu vai dzeltenu,” saka L’Orange.

Pirms durvju iegādes varat mājās uz dīvāna izvēlēties un izmēģināt durvju toni ar Door Designer lietotnes palīdzību. Jums tikai jānofotografē savas durvis, un varēsiet izmēģināt, kādas tās izskatītos dažādās citās krāsās.