Main Media

Energoefektīvas ārdurvis – saudzē dabu un taupi naudu

Ekoloģisks Izolācija Skaņu

Lai padarītu mājas energoefektīvākas, ir daudz iespēju. Esi jau samazinājis istabas temperatūru par grādu vai saīsinājis siltā ūdens baudīšanas laiku dušā. Tomēr siltums var pastāvīgi izkļūt ārā caur Tavu māju vecajām ārdurvīm. Ārdurvju maiņa ir vienkāršs un konkrēts veids, kā uzsākt uz energoefektivitāti vērstu remontu, neatkāpjoties no stila. 

ENERGOEFEKTĪVAS EPS UN KOKŠĶIEDRAS PLĀKSNES ĀRDURVIS

Enerģijas patēriņš samazinās, ja siltums paliek iekšā un aukstums – ārā. Energoefektīvās ārdurvis ir veidotas tā, lai ārdurvis nelaistu cauri gaisu un siltuma zudumi būtu iespējami mazi. Mūsu ārdurvis ir izgatavotas no energoefektīviem materiāliem un ADVANCE sērijas durvīm ir dubults siltinājums.

Function ārdurvju ar energoefektīvo EPS standarta konstrukciju biezums ir 70 mm. Gaisnecaurlaidīgo ārdurvju U vērtība ir ≤ 0,7 W/m2K, durvju ar stiklu – ≤ 0,7-1,0 W/m2K.

Vēl energoefektīvāks risinājums ir ECO ārdurvis, kas ir durvis no 92 mm biezas kokšķiedras plāksnes. Gaisnecaurlaidīgo durvju U vērtība ir ≤ 0,54 W/m2K, durvju ar stiklu – ≤ 0,56-0,76 W/m2K. Apskati papildinformāciju par ECO konstrukcijas ārdurvīm vai lasi rakstu par ECO ārdurvīm.

KAS IR U VĒRTĪBA?

U vērtība ir vispārējs durvju energoefektivitātes rādītājs. U vērtība jeb siltuma pārvades faktors apraksta dažādu ēkas daļu siltinājuma darbību. Jo mazāka ir U vērtība, jo labāks ir siltinājums un jo mazāk šķērdē siltumu, enerģiju un naudu. Ārdurvju projektēšanas vērtība jaunajās ēkās parasti ir ≤ 0,7 W/m2K.

JAUNĀS ĀRDURVIS TAUPA ENERĢIJU, NEATKĀPJOTIES NO STILA

Nomainot ārdurvis, vari ietaupīt enerģiju, neatkāpjoties no stila. Nomaini atturīgas ārdurvis pret aicinošu ieeju, kas noturēs salu ārā un siltumu istabā. Iegūsi stilīgas durvis un arī siltuma istabā būs vairāk.