Main Media

Dizainera ieteikumi, kā piešķirt Ziemassvētku noskaņu ieejas durvīm

Dizains

Ārdurvis ir daļa no ēkas sejas un pirmā lieta, ar ko sastopas jūsu viesi un kas sagaida jūs, atgriežoties mājās. Mums patīk pirmssvētku laikā izrotāt sava mājokļa ārdurvis, lai radītu jauku Ziemassvētku sajūtu ne vien sev un saviem viesiem, bet arī ikvienam garāmgājējam! Tādēļ mēs lūdzām interjera ekspertu atklāt mums savus labākos ieteikumus par to, kā izveidot skaistu un viesmīlīgu Ziemassvētku ieeju, pieskaņojot to dažādu veidu ēkām.

Nekas nerada tādu mājīguma un prieka sajūtu kā atgriešanās mājoklī, kura durvis ir skaisti izrotātas Ziemassvētku noskaņās un liek pašķirties novembra un decembra tumsai. Tādēļ mēs lūdzām Elizabeti Halbjērhūsu (Elisabeth Halbjørhus) izdekorēt trīs dažādos stilos un krāsās Swedoor ārdurvis, daloties dažos ieteikumos pirms gaidāmajiem svētkiem. Sociālajā tīklā Instagram Elizabete ir pazīstama kā @PureElisabeth_ un vairākus gadus darbojusies kā blogere, digitālā satura autore un stiliste interjera jomā.

- Es mīlu Ziemassvētkus! Ziemassvētki man vienmēr ir bijuši ļoti īpaši, un tie neapšaubāmi ir ziemas galvenais notikums. Tas attiecas ne vien uz pašu Ziemassvētku vakaru, bet visu Adventes laiku. Visvairāk man patīk tieši Ziemassvētku gaidīšana, kad notiek rotāšana un gatavošanās, saka Elizabete.

“Durvju izgreznošana Ziemassvētku noskaņās rada īpašu prieku. Ārdurvis taču ir pirmās, kas mūs sagaida. Tām ir jārada silta, aicinoša noskaņa un jāliek justies tādās kā brīnuma gaidās!”

ELIZABETE HALBJĒRHŪSA | BLOGERE, DIGITĀLĀ SATURA AUTORE UN STILISTE

Mēs piedāvājam dažādu stilu un krāsu ārdurvis jebkurai gaumei – sākot no klasiskām durvīm, līdz ultramoderniem, askētiskiem vai ļoti košiem variantiem. Izvēloties jaunas ārdurvis, svarīgākais ir tas, lai tās iederētos esošajā ēkā. Tieši tādas ir arī trīs ārdurvis, par kurām tūdaļ pastāstīsim.

Elizabete ir izvēlējusies no Swedoor durvju klāsta trīs ļoti dažādas ārdurvis un mūsu uzdevumā piešķīrusi tām svētku veidolu. Šeit viņa atklāj savus labākos padomus par to, kā izgreznot durvis tieši tādā Ziemassvētku noskaņā, kādu vienmēr esat vēlējušies.

LABA PLĀNOŠANA – PĀRDOMĀTS RISINĀJUMS 

Ārdurvis, kuru izgreznošanu Elizabete uzņēmās, ir ļoti dažādas: modernas durvis spilgti oranžā krāsā, tumšas, tīra stila durvis bez redzamām stiklojuma līstēm un baltas, tradicionālas durvis.

- Ja gribas izveidot pārdomātu stilu un patiešām labu rezultātu, ir jāatvēl mazliet laika plānošanai, uzskata Elizabete.

Viņa iesaka arī izveidot iedvesmas kolāžu, lai smeltos idejas no preses izdevumiem, Pinterest un Instagram. Atrodiet sev tīkamo stilu un izveidojiet savās domās balstītu plānu. Izejas punktam jābūt ārdurvju un mājas stilam, dizainam un krāsai.

- Iedvesmas kolāža sniedz jums vienotu pārskatu par to, ko vēlaties, un ļauj redzēt visu kopainu. Kad esat izlēmuši, kādus elementus un krāsas izmantosiet, jūs varat veidot sev tīkamu stilu,- viņa saka.

- Neatkarīgi no durvju veida prātīgi ir izvēlēties dažādu materiālu kombināciju, iekļaujot dabas elementus, piemēram, zaļus skujkoku zarus, kas asociējas ar Ziemassvētkiem un piestāv visu veidu durvīm neatkarīgi no to krāsas, stila un izmēriem,- norāda Elizabete.

Vispārīgs ieteikums ir izmantot durvju izgreznošanai tā saukto trīsstūra principu. Tas nozīmē, ka vidusdaļā, vēlams, durvju centrā, ir viens augsts elements un sānos – zemāki elementi, ko ieteicams novietot uz grīdas vai pie kāpnēm blakus durvīm. Tas rada harmonisku un estētisku iespaidu.

Elizabete iesaka vispirms aizvākt visu, kas atrodas pie durvīm, lai varētu sākt darbu līdzīgi kā, radot gleznu uz tīra audekla.

MODERNAS DURVIS SPILGTI ORANŽĀ KRĀSĀ

Košas krāsas durvis visai spēcīgi izceļas jau pašas par sevi un prasa nedaudz rūpīgāk pievērsties krāsu saskaņošanai, lai panāktu harmoniju, kas atbilst Ziemassvētku noskaņām. Durvis, kas jāizgrezno Elizabetei, ir modernas Swedoor ārdurvis Character Pulse oranžā krāsā, kas veidotas pilnībā bez stiklojuma līstēm un ar slēptajām eņģēm, lai akcentētu durvju tīrās līnijas. Pati ēka ir melna, ieturēta minimālisma stilā.

- Dažas krāsas rada lielāku izaicinājumu nekā citas, kad runa ir par to kombinēšanu ar tradicionālajām Ziemassvētku krāsām, un tas prasa nedaudz radošāku pieeju. Košas krāsas ārdurvis ir dekoratīvas pašas par sevi, tādēļ tām bieži vien nav nepieciešams vairāk dekoru kā liels un kupls vainags, kas sader ar durvju stilu un krāsu.

- Šīm durvīm esmu izvēlējusies izmantot elementus līdzīgos, oranžos toņos, ko es cita starpā ieraudzīju māla traukos, apelsīnos un dažos ķirbjos un kas piemīt arī paša koka izstarotajai, siltajai nokrāsai,- viņa skaidro.

Vienojošais Ziemassvētku elements, kas izmantots visām durvīm, ir egle, priede un citi mūžzaļi augi, kas iemieso dabas klātbūtni. Savukārt šo durvju greznošanai viņa ir izmantojusi zarus no tūju dzīvžoga, lai ienestu dekorā vēl vienu zaļu nokrāsu.

- Tūjas aug daudzos dārzos un ir lieliski izmantojamas Ziemassvētku dekorācijām. Šajā kompozīcijā izmantoju tūjas, lai ienestu tajā mazliet vairāk zeltainas nokrāsas, kas lieliski sasaucas ar durvju krāsu,- savu izvēli pamato Elizabete.

Kaut arī ir ļoti jauki, ja pie durvīm ir liels vainags, nostiprinot to, jāizvairās no naglu vai skrūvju izmantošanas, jo tādējādi tiek bojāta durvju virsma un kokā iekļūst mitrums. Taču Elizabetei ir padomā veids, kā no tā izvairīties.

- Ja vēlaties piekārt pie durvīm vainagu, labs risinājums ir piestiprināt pie tā garu lenti un pārvilkt to pāri durvju vērtnei, lai varētu ar līmlenti nostiprināt iekšpusē. Tad jums nav nepieciešams bojāt durvis.

Jāņem vērā arī tas, ka liela izmēra vainags var saskrāpēt durvju virsmu, ja tas ilgstoši karājas pie durvīm un spēcīga vēja laikā šūpojas.

TUMŠAS DURVIS MINIMĀLISMA STILĀ

Šīm modernajām Swedoor ārdurvīm Character Beat ir bez līstēm iestrādāts stiklojums, tās lieliski iederas pārejās ieejas daļas un visas ēkas tumšajā, minimālisma stilā ieturētajā veidolā.

- Šeit es vēlējos akcentēt siltu, sirsnīgu un mierīgu Ziemassvētku sajūtu. Domāju, ka esmu radusi risinājumu, strādājot ar zaļo un brūno gammu. Tādēļ esmu izmantojusi daudz zaļo augu, džutas audumu un pītus grozus, kas apvienojumā ar nedaudz raupjo betona grīdu veido smalku kontrastu,- viņa stāsta.

Vēl viens veids, kā „lauzt” visai stingro un askētisko izteiksmi, ir izmantot apaļas un organiskas formas.

- Mēģiniet iekļaut dekorācijā dzīvus materiālus, piemēram, koka kastes, malku un lietas ar apaļām formām, lai padarītu kopējo iespaidu maigāku un brīvāku.

Svarīga sastāvdaļa ir apgaismojums, kas liek justies gaišāk gan krēslainajās dienās, gan tumšajos vakaros. Gaisma sasilda un liek durvīm izstarot mājīgumu un radīt aicinošu sajūtu. Šo durvju greznošanā Elizabete izmanto apgaismojumu gan krūmā, gan vītnēs ap durvīm, gan laternās ar dzīvo uguni.

- Tradicionāls dekors ir Ziemassvētku vecīši, kas gan ne vienmēr iederas, taču šoreiz man izdevās atrast ko piemērotu. Tā kā mājas stils ir tik askētisks un stingrs, tai lieliski piestāv zaļu, apaļu rūķu pāris,- stāsta Elizabete.

- Šīm durvīm es izvēlējos salīdzinoši vienkāršu, taču skaistu vainagu. Tā darināšanai es cita starpā izmantoju eikaliptus, kas sasaucas ar ēkas minimālismu un piešķir tai ziemeļniecisku un mazliet skarbu izteiksmi.

Elizabete ir izvēlējusies rotāt ne vien durvis, bet visu betona ieejas daļu durvju priekšā. Tos, kuru rīcībā ir tik daudz vietas, viņa mudina izmantot dekora veidošanai visu durvju priekšā esošo telpu un pēc tam turpināt to gar ēkas sienu ap durvīm, lai iegūtu glītu, papildu efektu.

KLASISKAS LAUKU MĀJU DURVIS

Pēdējās no Elizabetes dekorētajām ārdurvīm ir klasiskā lauku mājā, ko ieskauj mežs. Ar Swedoor klasiskā stila ārdurvīm varat iepazīties šeit.

- Manuprāt, klasiski skaistām šāda veida durvīm, vislabāk piestāv tradicionālie Ziemassvētku dekori, kas rada ziemeļniecisku sajūtu un ko esmu papildinājusi ar dažām vecām lietām. Šeit esmu izmantojusi vecas kāpnes un Ziemassvētku noskaņu radošas, senas laternas, ļoti daudz dzīvas gaismas un egļu zaru,- stāsta Elizabete.

Viens no ieteikumiem ir izmantot visu, kas jums ir pieejams. Dodieties dabā un vāciet egļu zarus, čiekurus un sūnas (neaizmirstiet saņemt atļauju no zemes īpašnieka) un pameklējiet bēniņos un pagrabā savu laiku nokalpojušas lietas. Meklējot piemērotāko stilu, īsta „zelta bedre” var būt arī krāmu tirdziņš vai lietotu preču veikals.

- Šī ieeja ir šaura, ar daudziem stūriem, un tas apgrūtina bagātīgu dekoru izmantošanu, tādēļ tā vietā izvēlējos strādāt ar dažādiem augstumiem. Arī šeit es izmantoju vietu durvju priekšā un pēc tam turpinu dekorācijas gar sienu.

Elizabete novietoja laternas pie blakus durvīm esošajām koka trepēm. Laternas viņa ir izgatavojusi no tukšām ievārījuma burciņām, ievietojot tajās cilindrsveces un pēc tam izrotājot ar egļu zariem un vecu nūju pāri. Tādējādi tiek mīkstināts baltās ēkas stūrainums un radīta senatnīga noskaņa gar visu ieejas fasādi.

DURVIS PERSONĪGĀM ZIEMASSVĒTKU SAJŪTĀM

Mums šķiet, ka šīs trīs durvis izdevās ārkārtīgi jaukas, un mēs pateicamies Elizabetei par daudzajiem iedvesmojošajiem padomiem durvju greznošanai šāgada Ziemassvētkiem. Lai jums izdodas skaistas Ziemassvētku durvis!

ŠEIT ESAM APKOPOJUŠI DAŽUS ELIZABETES IETEIKUMUS:

  • Rūpīgi veiciet plānošanu un izveidojiet iedvesmas kolāžu kā sava stila meklējumos.
  • Ja jūsu ēkai ir košas krāsas ārdurvis, izvēlieties dekorus, kas ir līdzīgos toņos.
  • Ja jūsu ēkai ir šaura, minimālisma stilā ieturēta ieeja, izmantojiet dabīgus koka elementus, pinumus un daudz zaļo augu un veidojiet apaļas formas, lai padarītu maigāku kopējo iespaidu.
  • Sāciet no baltas lapas – pirms sākt greznošanu, aizvāciet visu, kas atrodas pie durvīm.
  • Vadieties pēc trīsstūra principa: vidū – augsts elements, piemēram, pie durvīm piekarināts vainags, sānos – zemāki elementi.
  • Izmantojiet daudz zaļumu un, ja iespējams, kombinējiet dažādus mūžzaļos augus, piemēram, egli, priedi, sudrabegli, eikaliptu un tūju.
  • Gada tumšajā laikā mums vajag daudz gaismas – laternas, lampiņas un virtenes. Noskaņojuma uzlabošanai der jebkāda veida gaisma.
  • Vainaga piestiprināšanai pie durvīm izmantojiet garu lenti. Pārvelciet to pāri durvju malai, lai varētu ar līmlenti nostiprināt iekšpusē un nebūtu jābojā durvis ar skrūvēm vai naglām.

Mēs no uzņēmuma Swedoor ceram, ka šis noderēs kā lielisks iedvesmas avots, lai vairāk cilvēku izrotātu savu mājokli un radītu visu laiku skaistākās Ziemassvētku durvis, un ļoti vēlamies ieraudzīt rezultātu. Atzīmējiet mūs ar mirkļabirku #swedoorlatvija, lai mēs varētu priecāties kopā ar jums par neskaitāmām skaistām durvīm Ziemassvētku noskaņās!

Ja jums nepieciešama iedvesma jaunām ārdurvīm, apskatiet Swedoor ārdurvju iegādes ieteikumus vai iepazīstieties ar mūsu plašo dažādu stilu ārdurvju klāstu!